Sevgiliye Romantik Hediye Kutusu Yapımı

Sevgilinize satın aldığınız ya da el emeği ile hazırladığınız sürpriz bir hediyenin etkileyiciliğini daha da arttırmak ister misiniz? Elbette ki istersiniz. Sevgilinize vereceğiniz hediye paketi, en az içindeki hediyenin kendisi kadar etkileyici ve özel olmalıdır. Eğer siz de bu konuda bizimle paralel düşünüyorsanız, bu yazımız tam da size göre! Çünkü, bu yazımızda sevgilinize vereceğiniz romantik bir hediyeyi, bir kaç basit adımla nasıl daha süslü, nasıl daha romantik bir hale getirebileceğinizin püf noktalarından bahsedeceğiz. Yani anlayacağınız, her yerde rahatlıkla bulabileceğiniz bir kaç basit araç ve gereçle, adım adım el yapımı romantik hediye kutusu yapacağız! Az önce söylediğimiz gibi, güzel hazırlanmış bir hediye paketi, sevgilinizi etkilemesi açısından son derece önemlidir. Çünkü güzel bir hediye, daha sevgilinizin gözüne göründüğü ilk andan itibaren, ambalajı henüz açılmadan Onu etkilemeyi başarabilmelidir. Bunu sağlamanın yolu ise, sevgiliye hediye edilecek ürünün, şık görünümlü, süslü ve romantik bir hediye kutusu içerisinde sunulmasıdır. Eğer kız arkadaşınıza, Onun kalbine işleyecek güzel bir hediye kutusu içerisinde hediyenizi verirseniz, emin olun ki o hediye kutusu, yıllarca sevgilinizin özel eşyaları içerisinde saklanacaktır. Hatta bazı durumlarda, romantik bir hediye paketinin göz alıcılığı, sevgilinizin gözünde hediyenin kendisinden bile kıymetli sayılabilmektedir.

 

Sevgiliye Kağıt Güllerle Romantik Hediye Kutusu Yapmak

Sevgiliye romantik hediye kutusu
Hediyenizi güzel bir hediye paketi içerisinde sunduğunuzda, sevgilinize aynı zamanda hoş bir hediye sürprizi de yapmış olursunuz! Örneğin, sevgilinize sevgililer günü hediyesi olarak şık bir kolye aldığınızı var sayalım. Bu kolyeyi kendi standart kutusu içerisinde sevgilinize verdiğinizde elbette ki çok mutlu olacaktır ama, bir de yukarıda örneğini gördüğünüz gibi, kendi ellerinizle hazırladığınız özel bir hediye kutusu içerisinde verdiğinizde, işte O an tüm benliği ile, tüm kalbi ile size hayran bir sevgili yaratmış olursunuz!

Sevgiliye Romantik Hediye Kutusu Hazırlamak İçin Gerekli Malzemeler

Sevgiliye romantik hediye kutusu
El Yapımı Romantik hediye kutusunu hazırlamak için, yukarıdaki resimden de göreceğiniz üzere, bir kaç basit araç gereç gerekiyor.
* Birbiri ile uyumlu istediğiniz renklerde ince renkli kağıt (Pembe, Kırmızı, Sarı olabilir.) 
* Makas
* Kurşun kalem
* Sicim İp
* Tutkal
* İstediğiniz şekillerde boş hediye kutusu. (Bu hediye sevgilinize verileceği için kalp hediye kutusu olması daha etkileyici olacaktır. 
Bu malzemeleri temin ettikten sonra, yapım aşamasına geçebiliriz.
* 1 Adım: Renkli kağıtlar üzerine spiraller çiziyoruz. Güzel çizmeye çalışın ancak, o kadar da mükemmel olması gerekmiyor.
* 2 Adım: Çizmiş olduğunuz spiral şekilleri makasla kesiyoruz. Spiral şekli tam olarak kesip bütün kağı içerisinde çıkarttıktan sonra, spiralin merkezindeki ucu çekip yukarı kaldırıyoruz! İç içe kıvırdıktan sonra gül şeklini kendiliğinden almaya başlayacaktır.
* 3 Adım: Kağıt yapıştırıcı tutkal ile, gül şeklini almış spiral merkezin ucuna yapıştırıcı sürüyoruz. Yapıştırıcı sürdüğümüz kağıt gülü kalp kutu üzerine yapıştırıyoruz. Bu noktada uyarımız şöyle; Eğer çok sayıda farklı renklerde kağıt gül yapacaksanız, her rengi belli bir sıra ile yapıştırın ki, görünümde bir ahenk olsun!
* 4 Adım : Kağıt gülleri kalp kutu üzerine yapıştırdıktan sonra, kutumuzun kapağını kapatıyor ve üzerini iple sarıyoruz! Bu noktada tavsiyemiz; İpin ucuna kendi el yazınızla yazılmış “Seni Seviyorum” notu veya “Doğum Günün Kutlu Olsun Aşkım” gibilerinden romantik bir aşk notu ekleyebilirsiniz.

Kağıt Gül Süslemeleri ile Romantik Hediye Kutusu Fikirleri

Sevgiliye hediye kutusu yapmak

El yapımı romantik kutular, Sevgililer günü, doğum günü, yılbaşı ya da yıl dönümü gibi özel günlerde sevgilinize vereceğiniz hediyenin etkileyiciliğini inanılmaz derecede arttıracaktır.

Romantik hediyeler

1 YORUM

CEVAP VER