Yeni Doğan Bebeklere Hediye

bebeklere hediye
Doğum anı heyecanını ve dünya’ya yeni gelen bir bebeğin anne ve babaya yaşattığı o eşsiz mutluluğu tekrar tekrar anlatmaya bilmem gerek var mı? Bence yok, çünkü bu zaten herkesin çok iyi bildiği bir şey! Ancak şurası çok kesin ki; Bebek sahibi olmak demek, hem maddi, hem de manevi açıdan anne ve babanın zorlanması demek! Allah’tan ki toplumumuzda yeni doğan bebeğe hediye almak gibi bir gelenek hala devam ettiriliyor. Bu şekilde, hem bebek sahibi anne ve babaya bir nevi maddi anlamda destek olunuyor; hem de onların bu büyük mutluluğuna bir yerde ortak olunuyor. En klasik ve en bilindik bebek hediyesi ise, çok eskilerden beri devam eden bebeğe altın takma geleneğidir. Altın demişken, özellikle bütçelere en uygun olan çeyrek altını kastediyorum! Neden altın? Çünkü altın, doğası gereği bozulma, çürüme, eskime gibi olumsuzluklardan uzak ve değerini de her dönem koruyan en değerli madenlerden biri. Bu sebeple altın, bebekler için hediye denildiğinde hediye listesinin en tepesinde yer alıyor. Peki yeni doğan bebeğe hediye olarak sadece altın mı takılır? Yani altın dışında, bebekler için düşünülebilecek başkaca hediyeler yok mudur? Önemli bir gelenek olsa da aslına bakarsanız, bebeğe altın takmak bir emir, bir kural ya da bir kanun maddesi değil. İsterseniz altın dışında, yeni doğan bebeğe başka hediyeler de götürebilirsiniz.

Yeni Doğan Bebekler İçin Hediye Fikirleri

yeni doğan bebek hediyeleri

Kişiye Özel Hoş Geldin Kız Bebek Body

İşte bu yazımızı hazırlama gerekçemizi doğuran en esaslı soruya geliyoruz. Peki ama yeni doğan bebeğe ne hediye alınır? Bebek görmesine hangi hediyeler ile gidilir? Bebek sahibi olan anne babanın maddi yükünü hafifletecek, bebek için de kullanışlı hangi hediyeler alınır? Bu sorular, özellikle daha önceden bebekler için hediye deneyimi yaşamayan, dolayısıyla bir bebeğin ihtiyaçlarının neler olabileceği ya da bebeğe ne hediye alınabileceği hakkında herhangi bir fikir sahibi olmayan bekarlar ve çocuk sahibi olmayan evli çiftler için en önemli sorulardır.
yeni doğan erkek bebek hediyesi

Kişiye Özel Hoş Geldin Erkek Bebek Body

Eğer siz de yakın bir arkadaşınızın, akrabanızın ya da bir dostunuzun yeni doğan bebeğine hediye arıyor ancak, ne gibi hediyeler alabileceğinize bir türlü karar veremiyorsanız, bu yazımız tam size göre. Çünkü bu yazımızda hem anne babaya maddi olarak katkı sağlayacak, hem bebekler için son derece kullanışlı bebeklere özel hediyelik ürünler bulacaksınız. Biraz sonra detayları ile göreceğiniz üzere, bebeğe altın dışında da alabileceğiniz birbirinden güzel, kullanışlı ve hatta ilginç bir çok hediye seçeneği var!
yeni doğan kız bebek hediyesi

Yeni Doğan Kız Bebeğe İsim Yazılı Mama Önlüğü

Toplumumuzda bebek doğumu gerçekleştikten bir süre sonra adettendir mevlid’i okutulur. İşte o günlerde akrabalar, komşular, dostlar, arkadaşlar kısacası tüm sevenler, akın akın bebeği görmeye gelirler. Gelirler gelmesine de, bir çoğu birbirinden habersiz daha doğrusu plansız ve programsız bebek hediyeleri getirirler. Gelen çoğu hediye ilk etapta anne ve babanın pek de işine yaramaz. Örnek vermek gerekirse, daha bir kaç aylık minnacık bebeğe 2-3 yaşında bir çocuğun eline verilebilecek oyuncaklar hediye edilir.
yeni doğan erkek bebek hediyesi

Yeni Doğan Erkek Bebeğe İsim Yazılı Mama Önlüğü

Oysa ki kısa vadede yeni doğan bebeğin ihtiyaçları göz önünde tutularak hediye seçilmelidir. Satın aldığınız hediyenin kullanılmadan boşa gitmesini istemezsiniz değil mi? İşte size bu noktada harika bir öneri! Yeni doğan bebekler için düşünülebilecek en güzel armağan; içerisinde bebek büyüten annelerin işine çok yarayacak bebek ürünlerinden oluşan bebek hediye sepetleri. Son derece süslü hediye sepetleri içerisinde seçeceğiniz modele bağlı olarak bebek patileri, mama önlükleri, bebek eldivenleri, bebek ayakkabıları, alt değiştirme bezi, battaniye, oyuncak diş kaşıma, bebek banyo setleri ve daha bir çok sağlıklı bebek ürünleri bulacaksınız!
bebek hediyesi yeni doğan

Bebek Banyo Şapkası

Yeni doğan bebeğe ne hediye alınacağına dair, acemilik yaşayan dostlarıma güzel hediye fikirleri vermek adına şöyle bir yöntem izledim; “Yeni bebek sahibi olan anne ve babanın maddi yükünü hafifletecek hangi hediyeler alınabilir?”, “Doğum sonrası anne, en çok hangi bebek ürünlerine ihtiyaç duyar?”,”Doğum sonrası en fazla sarf edilen bebek ürünleri hangileridir?” İşte bu sorulara verdiğim cevaplar neticesinde, kullanışlı ve anne babanın işine yarayacak güzel bebek hediyeleri araştırmaya çalıştım. Sizin için seçmiş olduğum bebek hediye sepetleri de bu doğrultuda seçilen hediyeler. Bakalım siz de beğenecek misiniz?
bebek magnetleri

Yeni Doğan Bebeklere Özel Magnetler

Sağlıklı bir bebek sahibi olmak, evli olan herkesin en büyük hayalidir. Çünkü bebek, umudun da mutluluğunda diğer adıdır. Bebeğin evli çiftlerin yaşamına dahil olmasıyla birlikte, çiftler arasında aile olma bilinci daha da perçinlenir. Yeni doğan bebeğin bir yuvaya katacağı heyecan, mutluluk ve sevinç kadar, anne ve babaya yükleyeceği son derece önemli sorumluluklar da vardır. Çünkü bebek bakmak ya da büyütmek, anne ve baba açısından hem maddi, hem de manevi anlamda olağanüstü bir çaba gerektirir. Ancak, mini minnacık el ve ayakları, sevgi dolu bakışları, kokusu ve yaşattığı o eşsiz mutluluk, bebekle birlikte gelen tüm zorlukları yenmek için insana güç veriyor. Çünkü bebek sevgisi tarifi asla mümkün olmayan bambaşka bir sevgi.
yeni doğan oğlan bebeğe hediyeMuzip Bebeğin Hakları HediyesiLeylekle Gelen Muzip Bebeğe CicilerDolu Dolu Doğum Hediyesi Erkek BebekDenizci Oğlumun Cicileri Doğum HediyesiErkek Bebek Hediyesi Bebek Bezinden Pek Şeker HediyePuantiyeli kutuda dolu dolu bebek hediyesiDoğum Hediyesi, Denizci BebekYenidoğan Hediyesi, Aşk Böceğine Uğurlu HediyelerKız Bebek Hediyesi Bebeğimin GözdeleriBebek Hediye SepetiDolu Dolu Doğum Hediyesi Kız BebekBebeğim İçin Uğur Dolu SepetUğurlu Bebek HediyesiDoğum Hediyesi, Kızıma Sıhhatler Olsun
Yeni Doğan bebeğe hediyeOrganik Keseli Yenidoğan SetiOrganik Kapşonlu Beyaz Bornoz
Organik Kapşonlu Bornoz Mavi & Pembe SeçenekleriyleOrganik Kapşonlu Beyaz Bebek HavlusuOrganik Kapşonlu Ekru Bebek Havlusu
Organik Kapşonlu Bebek Havlusu Mavi & Pembe Organik Pamuktan Çizgili Kısa Kollu T-shirtOrganik Kolsuz Body
Yeni Doğan bebeğe hediyeYeni Doğan bebeğe hediyeYeni Doğan bebeğe hediye
bebeklere hediye