Özür Dileme Çiçekleri

İnsanlar bazen karşıdaki kişiye yaptığı bir hata sonucunda ondan özür dilemek isterler. İstemeden ya da içinde bulunduğu durum gereği karşıdakinin kalbini kıran insanlar bunu telafi etmek için bir şeyler yapmak isterler. Karşıdakine hediye almayı uygun bulan kişiler ne tür bir hediye alacağı konusunda emin olamayabilir. Bu yüzden de hediye almadan önce araştırmalar yapar ve en güzel hediyeyi seçmek için çaba sarf eder. Hediyeler arasında yer alan çiçekler de uygun bir tercih olmuştur ancak bu konuda da nasıl bir çiçek seçileceği önemlidir. Çünkü çiçek çeşitlerine göz atıldığında birçok farklı seçenekte çiçek olduğu göze çarpmaktadır. Çiçekler türlerine, renklerine, anlamlarına ve boyutlarına göre pek çok farklı biçimde karşımıza çıkabilirler. Bu yüzden özür maksatlı alınabilecek bir çiçeğin anlamına uygun bazı seçeneklere sahip olması gerekmektedir.

özür dileme çiçekleri

Kalbini kırdığınız, tartıştığınız insandan özür dilemek amacıyla ona aldığınız çiçek aradaki buzların erimesi için önemlidir. Bu yüzden karşıdakine çiçek hediye ederek onun gönlünü alabilirsiniz ve onun kalbini kırdığınız için kendisinden özür dileyebilirsiniz. Bu şekilde yapılan bir hareket hem küslüğün daha fazla uzamamasına hem de aranızdaki ilişkinin bozulmamasına destek olur. Eğer özür dilemek istediğiniz kişi bir kadınsa bu konuda çiçek alıp kendisinden af dilemek daha doğru bir tercih olacaktır. Çünkü kadınlar genel itibariyle çiçekten çok hoşlanır ve kendisine çiçek hediye edildiğinde mutlu olur. Böylece onlarla bir tartışma yaşadığınızda çiçek hediye ederek gönlünü alabilirsiniz bu yüzden hediye tercihinizi çiçekten yana kullanmanız tavsiye edilmektedir. Karanfil, gül, lale gibi pek çok çiçek sahip olduğunuz pişmanlık duygusunun ve karşıdakinden af dileme durumunun belirtilmesi açısından alınabilecek hediyelerdendir. Bu yüzden içtenliğinizi ve pişmanlığınızı belli eden hediyeler karşıdaki insanla ilişkinizi yoluna koyabilir.

Kır çiçekleri

özür dileme çiçekleri

Kalp kırmak anlık gelişen bir eylemdir ve bunu isteyerek yapmasanız bile sonradan çok pişman olursunuz. Bu yüzden karşıdaki insanını gönlünü almak için ona çiçek almak ve bu hediye aracılığıyla onun kalbini geri kazanmak mümkündür. Kalbini kırdığınız insana kır çiçekleri hediye etmek oldukça iyi bir tercih olacaktır çünkü kır çiçekleri oldukça doğal bir görünüme sahiptir. Siz de kır çiçekleri alarak ne kadar içten olduğunuzu göstermiş olursunuz ve dilediğiniz özürdeki samimiyetinizi belli edersiniz. Sade bir tercih olan kır çiçekleri birçok kişinin en sevdiği çiçekler arasında yer almaktadır. Karşıdaki insanı her haliyle sevdiğinizi ve ondan içten duygularla özür dilediğinizi belirten bu kır çiçekleri kişiye güzel duygular hissettirmektedir.

Karşıdakinden af dilemek için en iyi çiçeklerden olan kır çiçekleri hassas kalpli birini kırdığınız zaman ona verilebilir. Görüntüsüyle ve doğal duruşuyla iyi bir tercih olan bu çiçekler onu ne kadar çok sevdiğinizi de belli eder. Aynı şekilde bu çiçeklerin çok renkli olması cıvıl cıvıl bir hava ortaya çıkarır hem de karşıdakinin kendini daha iyi hissetmesini sağlar. Böylece aranızdaki kırgınlık son bulur ve renkli anları tekrar yaşamaya başlarsınız.

Zambaklar

özür dileme çiçekleri

Gururun simgelendiği çiçekler arasında yer alan bu çiçek türü pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Canlı renkleri ve görüntüsüyle birçok kişi tarafından sevilen zambaklar özür çiçeği olarak iyi bir tercihtir. Hoş kokusuyla karşıdakini etkilemeyi başaran ve onu mutlu eden zambaklar onun ikna yoluyla kalbini tekrar kazanmanız için uygun bir tercihtir. Hatanızı kabul ettiğinizi ve ondan özür dilediğinizi belirtmek açısından duygularınızı ifade eden zambaklar beyaz çiçek kısmıyla oldukça gösterişlidir. Yeşil yapraklarıyla uyumlu beyaz kısmı oldukça hoş bir görüntü sağlayan bu çiçekler karşıdakinden af dilenen anlarda en iyi çiçek tercihleri arasında yer almaktadır. Karşıdaki insana onun sizdeki yerini ve önemini vurgulayan bu çiçekler aynı şekilde onun ne kadar değerli olduğunu hissettirebilir. Onun asil ve tek olduğunu, sizde farklı bir yeri olduğunu hissettiren bu çiçekler kişide pek çok güzel duygu uyandırmaktadır.

Karanfiller

özür dileme çiçekleri

En romantik çiçekler arasında yer alan karanfiller pek çok özel günde insanların birbirine hediye ettiği çiçekler arasında yer almaktadır. Kırmızı rengiyle daha özel duyguları hissettiren karanfiller farklı renkleriyle pek çok duyguya hitap etmektedir. Karşıdaki insandan özür dilemek için en çok beyaz ya da kırmızı renkli karanfiller tercih edilmektedir. Aynı şekilde pembe renge sahip olan karanfiller de samimi duyguların ifade edilmesi ve pişmanlığın hissettirilmesi açısından uygundur. Arkadaşlık hislerine en uygun çiçekler arasında yer alan karanfiller kırmızı rengiyle daha romantik bir ilişkide tercih edilebilir. Ancak bu rengi de yine normal dostluk duygularında kendisine yer edinebilir ve karşıdaki dostundan özür dilemek için kişiler bunu kullanabilir.

Güller

özür dileme çiçekleri

Her zaman en iyi çiçek tercihlerinden biri olan güller farklı renk seçenekleriyle pek çok kişinin sevdiği çiçekler arasında yer almaktadır. Daha romantik ilişkilerde kullanılan kırmızı renkteki güller karşıdaki insanın zevkine uygunsa tercih edilebilir. Aynı şekilde beyaz renkli olan güller de sizin dilediğiniz affın samimiyetini belirtir ve hissettiğiniz duyguların gerçekliğini yansıtır. Karşıdaki insana sarı güller alarak ona hissettiğiniz sevgi ve bağlılığı simgelemektedir. Bu yüzden özür dilemek için sarı güller uygun bir çiçek tercihi olabilir. Aynı şekilde beyaz güller de saf bir sevgi ve içten bir özrü simgelemesi açısından bu tarz konularda alabileceğiniz güller arasında yer almaktadır.

CEVAP VER